Pēdējā laikā esmu sākusi padziļināti interesēties par sejas ādas kopšanu. Esmu izmēģinājusi dažādus ražotājus, labus un samērā dārgus, bet tiešām pārsteidzošus un patīkamus rezultātus sasniedzu tikai ar vienu no tiem – Paula’s Choice. Izmēģināju viņu piedāvātos paraudziņus (11 par €3), kurus izstiepu uz trim dienām. Divi produkti manai ļoti jutīgajai, kombinētajai, problemātiskajai ādai nederēja un izraisīja dedzinošu sajūtu, bet pārējie darīja brīnumus!
Tā es sāku iedziļināties ar vien vairāk, un viņu mājaslapa piedāvā lieliskus padomus visdažādākajos ar ādas kopšanu saistītos jautājumos.
Tā es sāku iedziļināties ar vien vairāk, un viņu mājaslapa piedāvā lieliskus padomus visdažādākajos ar ādas kopšanu saistītos jautājumos.
Es pati neesmu ne dermatologs, ne kosmetologs, tāpēc tālākajā bloga ierakstā esmu pārtulkojusi Paula’s Choice informāciju un padomus.
Oriģinālraksts: http://www.paulaschoice.com/expert-advice/skin-care-basics/_/why-products-cause-negative-reactions-on-skin
Lieliska online enciklopēdija, kur meklēt viņu profesionālos un klīniskajās pārbaudēs testētus kosmētikas produktus (pārbaudi savējos!) un izlasīt plašāku aprakstu par kompāniju.
Ādas kairinājums: tavs ļaunākais ienaidnieks
Kairinājums un iekaisums tik ļoti, ļoti dara pāri ādai! Ikdienas kaitīgā ietekme, kā, piemēram, saules kaitīgā ietekme (aizsargajošo filtru nelietošana), karsts ūdens un ādas kopšanas līdzekļu lietošana, kuru sastāvā ir kairinošas sastāvdaļas rada kairinošu atbildi. Rezultāts? Nenotiek pilnīgs ādas atjaunošanās process, kolagēns sabrūk un ādas virsma ir vājināta. Tiem, kuriem ir taukaina āda, kairinājums skar porā esošo nervu galus, kas aktivizē hormonus – tie izraisa pastiprinātu taukvielu rašanos, novedot pie palielinātām porām.
Kā kairinājums padara taukainu un problemātisku ādu vēl sliktāku
Iekaisums ādā ir parasti saistīts ar ārējiem ietekmju faktoriem, tādiem kā kairinājums, kas traumē ādas barjeru dažādos veidos, vienalga, vai tu reakciju redzi vai nē. Kad rodas kairinājums ādas virsmā, tas aktivizē specifiskas ķimikālijas smadzenēs – neiropeptīdus (Journal of Investigative Dermatology, 2007). To vielas ir īpaša veida – tāda, kas regulē hormonālo sistēmu ķemenī.
Kad tas notiek, tas izraisa iekaisuma ķimikālijas reakciju tieši ar tauku dziedzeriem. Šīs iekaisuma ķimikālijas izraisa taukvielu izdalīšanos, kas var izraisīt poru palielināšanos, un iespējamu akni – jo vairāk kairinājuma, jo lielāks risks (European Journal of Dermatology, 2002 and Dermatology, 2003).
Kad tas notiek, tas izraisa iekaisuma ķimikālijas reakciju tieši ar tauku dziedzeriem. Šīs iekaisuma ķimikālijas izraisa taukvielu izdalīšanos, kas var izraisīt poru palielināšanos, un iespējamu akni – jo vairāk kairinājuma, jo lielāks risks (European Journal of Dermatology, 2002 and Dermatology, 2003).
Iekaisums izriet no kairinājuma, iekšēja vai ārēja (ārēji tie būtu sastībā ar kairinošu sastāvdaļu lietošanu, karstu ūdeni, pārāk intensīvu skrubju lietošanu, u.tml.) un ir praktiski garantēts, ka parādīsies paaugstināta taukvielu izdalīšanās, lielākas poras un aknes izsitumi (Experimental Dermatology, 2009 and Dermato-Endocrinology, 2011). Tas pietiekami nozīmīgs iemesls, lai izvairītos no produktiem, kuru sastāvā ir kairinošas sastāvdaļas – bieži smaržas (fragrance) formā, to skaitā maldinoši dēvētās “ēteriskās” eļļas (“essential” oils).
Ar maigumu!
Vislabākais, ko var darīt ir izturēties pret ādu maigi, jo tas veicina normālu kolagēna izdalīšanos, saglabāvirsmu gludu un starojošu, palīdz ādai pašai sevi aizsargāt no vides negatīvās iedarbības, samazina takvielu izdalīšanos un padara poras mazākas.
Izvairies no šiem:
- Pārlieku abrzīvi skrubji (piemēram, kuru sastāvā ir alumīnija oksīda kristāli, valriekstu čaulas vai pumeks)
- Savelkošie līdzekļi (astringents), kuri satur kairinošas sastādaļas (galvenie pāri darītāji ir alkohols un mentols)
- Toniki, kuri satur kairinošas sastādaļas (galvenie pāri darītāji ir alkohols un mentols)
- Skrubju cimdi un švammes (piemēram, Buf-puf)
- Auksts vai karsts ūdens
- Saldēt ādu ar ledu vai tvaicēt to (lai atvērtu poras, pietiek uz sejas uzlikt siltu dvieli 2-3min)
- Sejas maskas, kuras satur kairinošas sastāvdaļas (izvairies no smaržīgām ēteriskajām eļļām un polivinila alkohola (polyvinyl alcohol))
- Dabīgie sūkļi
- Cietās ziepes un sejas mazgājamie līdzekļi
Reizēm produktu sastāvā var būt labas un derīgas sastāvdaļas, bet tās nomāc citas – kairinošas vielas, papildus tam var pastāvēt risks, ka radīsies alerģija, reakcija pret kādu no sastāvdaļām.
Biežāk sastopamie kairinātāji, no kuriem vajadzētu izvairīties
Šīs sastāvdaļas izraisa lielākās bažas jeb ir pirmajā 10-niekā. Plašāka informācija par šīm un daudzām sastāvdaļām, kosultējies ar “Paula’s Choice” Sastāvdaļu vārdnīcas sadaļu Cosmetic Ingredient Dictionary section of PaulasChoice.com.
|
|
Leave a Reply